W jaki sposób sprzedawać kosmetyki Orfilame?

Osoba, która chce zacząć dorabiać sobie lub pracować jako konsultantka Oriflame, musi się do tego zadania nieco przygotować. Tak naprawdę jednak nie będzie to żaden kłopot, pod warunkiem jedynie, że naprawdę lubisz świat kosmetyków, a także wiesz już co nieco o ofercie szwedzkiej marki.

Katalog

Konsultantka Oriflame otrzymuje katalogi i to one stanowią podstawowe źródło informacji o produktach, narzędzie pracy, a także sposób na skuteczną sprzedaż kosmetyków. W końcu od wielkości zamówienia zależy także Twój zysk, więc powinnaś być skuteczna, ale jednocześnie być dobrą ambasadorką Oriflame.
W katalogu znajduje się bieżąca oferta marki. Nowy katalog otrzymasz co trzy tygodnie. Twoim zadanie będzie zapoznanie z jego treścią jak największe grono zainteresowanych i zebranie zamówienia. Katalogi są ładne wydawane, mają bogatą szatę graficzną, a do tego są również przejrzyste. Przeglądające je kobiety z łatwością wybiorą z nich więc coś dla siebie. W każdym katalogu również czeka mnóstwo promocji, co tylko pozytywnie wpłynie na sprzedaż, bo w końcu kto nie lubi z nich korzystać?

Dodatkowe narzędzia sprzedaży

Aby poprawić swoją sprzedaż kosmetyków, przede wszystkim otrzymywać będziesz ich próbki. Jednocześnie organizować będziesz i zapraszać chętne kobiety na pokazy makijażu, pielęgnacji skóry etc. Ich prowadzeniem zajmują się przeszkoleni konsultanci z doświadczeniem – Ty także takim możesz się stać!

Szkolenia i kursy

Czeka Cię także wiele dodatkowych szkoleń i kursów, które poprawią Twoje wyniki sprzedażowe, a także pozwolą na jeszcze lepsze zapoznanie się z oferowanymi produktami. Trenerzy kosmetyczni przeprowadzają regularne szkolenia kosmetyczne i sprzedażowe on-line.

Elementem, który najlepiej wspiera sprzedawanie przez Ciebie kosmetyków, jest intymny charakter spotkań. Jako konsultantka Oriflame spotykać się będziesz z zainteresowanymi osobami w ich domach, kawiarniach, lokalnych miejscach spotkań takich jak domy kultury. W ten sposób łatwiej jest przełamać pierwsze lody, dobrze poznać swoje klientki. Wówczas jest również czas, aby na spokojnie omówić nowości, zarekomendować właściwy wybór każdej kobiecie. Inaczej niż w sklepie, tutaj zakupy odbywają się w możliwie najbardziej komfortowych warunkach, przy filiżance herbaty.

Konsultantka Oriflame najczęściej sama stosuje polecane przez siebie produkty i zna wiele osób, które z nich korzystają. To pozwala jej być obiektywną. Będziesz wiele wiedziała na temat ich działania, a więc zyskasz tym samym zaufanie składających zamówienia.
Dzięki tym wszelkim udogodnieniom i narzędziom staniesz się dobrą konsultantką Oriflame. Przede wszystkim na każdym etapie otrzymasz odpowiednie wsparcie, które pozwoli Ci udoskonalić swoje umiejętności. Dlatego nawet, jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia, praca w Oriflame jest dla Ciebie idealna.