Szczotki i akcesoria do włosów

Marka Oriflame ma w swojej ofercie oprócz kosmetyków, także akcesoria służące do codziennej pielęgnacji włosów. Szeroki wybór akcesoriów to coś, o czym powinna wiedzieć każda konsultantka Oriflame, aby dobrze doradzić ich wybór swoim klientkom.

Rodzaje szczotek

Czy wiesz, że odpowiednia szczotka do włosów wpływa również na ich kondycje? Poza funkcją służącą wyłącznie ich rozczesaniu, może ona mieć niebagatelny wpływ na urodę fryzury.
Konsultantka Oriflame oczywiście pomaga dobierać także odpowiedni szampon i odżywkę albo olejek do włosów. Jednak oprócz tego powinna powiedzieć coś na temat konkretnych grzebieni i szczotek. Tym bardziej że szwedzka marka kosmetyczna ma ich całkiem sporo w swoim asortymencie.
Podstawowy podział to szczotki i grzebienie. Grzebienie są przeznaczone szczególnie dla włosów grubych i kręconych, które sprawiają trudności podczas układania. Grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami jest szczególnie zalecany do mokrych po myciu włosów. Właśnie wtedy są one delikatniejsze, bardziej narażone na uszkodzenia.
Szczotki do włosów podzielić można na płaskie i okrągłe.

Rodzaje włosów

  • Włosy kręcone wymagają szczotek i grzebieni, w których zęby są szeroko rozstawione. Dobrym materiałem są naturalne drewno oraz bambus. W ten sposób każdy ruch szczotki nie będzie wyrywał kolejnych włosów. Szczotki powinny być płaskie, bardziej dostosowane do rozczesywania na mokro.
  • Włosy cienkie i delikatne mają już i tak ciężkie życie. Dlatego dobrym wyborem są gęste ząbki z tworzywa sztucznego lub naturalnego włosia. W ten sposób nie poplączą ich dodatkowo, a fryzura nabierze blasku. Delikatne włosy należy odpowiednio modelować i w tym przypadku idealnym wyborem jest okrągła szczotka do podnoszenia ich przy nasadzie.
  • Długie włosy najlepiej na początku rozczesać okrągłą szczotką. W ten sposób zyskuje się od razu niezbędne modelowanie. Długie włosy powinny korzystać także z grubszej szczotki, którą łatwiej jest czesać fryzurę. Najlepiej, jeżeli jej końcówki mają okrągłe zakończenie. W przypadku chęci stylizacji włosów na ciepło zwróć uwagę na materiał, z jakiego szczotka jest wykonana.
  • Szczotki płaskie są przygotowane do wykorzystania w przypadku włosów ze skłonnością do puszenia się. Nie mogą one powodować dodatkowego elektryzowania się fryzury.

 

Jako konsultantka Oriflame z pewnością musisz liczyć się z tym, że będzie polecała swoim klientkom także szczotki i akcesoria do włosów. Na szczęście ich wybór jest naprawdę duży. Ważna jest dbałość i ich czystość i regularna wymiana, jeżeli zajdzie taka potrzeba.