Rozpoznawanie typów skóry z Oriflame

Praca jako konsultantka Oriflame to bezpośrednia i jak najbardziej fachowa pomoc skierowana w stronę swoich klientek. Do Twoich podstawowych obowiązków należy rozpoznanie typu skóry klientki, aby móc doradzić jej którąś ze ścieżek pielęgnacji.

Cera mieszana

Cera mieszana jest najbardziej popularna wśród Polek, ale jednocześnie jej rozpoznanie nie jest łatwe. Zazwyczaj takie osoby w strefie T mają cerę przetłuszczającą się, natomiast suchą lub normalną w innych miejscach twarzy.
W tym przypadku konsultantka Oriflame powinna swojej klientce doradzić, aby w różnych obszarach swojej skóry korzystała z różnych produktów. W świecącej się strefie należy wykorzystać kosmetyki o działaniu tonizującym, wchłaniające nadmiar sebum. Są to wszelkiego typu bardzo lekkie, nieobciążające skóry żele. Natomiast bogate, odżywcze kremy warto stosować w miejscach, gdzie pojawiają się suche skórki, cera jest napięta, zaczerwieniona, a czasami nawet bolesna.

Cera tłusta

Cera tłusta sprawia wiele problemów swoim posiadaczkom. Częściej niż przy innych typach pojawiają się w jej obrębie wypryski i zaskórniki. Cera świeci się, wymaga częstego pudrowania. Wpływ na jej stan mają zmiany hormonalne związane z cyklem menstruacyjnym, a także spożyte produkty, na przykład czekolada oraz alkohol. Rozszerzone pory są podatne na wnikanie zanieczyszczeń, dlatego cera tłusta wymaga codziennych zabiegów pielęgnacyjnych i oczyszczających.
Przesuszenie skóry tylko wzmaga produkcję sebum, dlatego lepiej unikać nadmiernego kontaktu twarzy z wodą. Cera tłusta jest bardzo delikatna, dlatego stosować należy nietłuste, lekkie serum, produkty na bazie żelu. Jako konsultantka Oriflame doradzaj dobre nawilżanie tego typu cery. Na co dzień przydadzą się bibułki matujące, które lepiej poradzą sobie z efektem błyszczenia niż nadmiar kosmetyków zatykających pory. Niezbędne są zabiegi wykorzystujące maseczki na bazie glinki, która ma właściwości oczyszczające i normalizujące.

Cera sucha

Cera sucha nie pojawia się dlatego, że jej posiadaczka za mało pije, ale raczej dlatego, że skóra nie potrafi utrzymać tej wilgoci długo. Taki typ cery jest podrażniony, szorstki, ma wiele zaczerwienień. Sucha cera niestety może przyczyniać się do szybszego pojawienia się zmarszczek, ponieważ brakuje jej elastyczności.
Zamiast mocno oczyszczać, jej posiadaczkom doradź łagodne nawilżenie. Konieczne jest używanie kremów, które są wzbogacone w wysoki filtr SPF, ponieważ promieniowanie UV prowadzić może do dalszych zniszczeń. Składniki nawilżające, jakie znaleźć można w kremach to przede wszystkim mocznik oraz kwas mlekowy. Raczej nie powinno używać się peelingów mechanicznych i wybierać enzymatyczne, łagodniejsze dla cery.

Cera wrażliwa

Cera wrażliwa charakteryzuje się tym, że jest delikatna, ma skłonności do powstawania podrażnień oraz nieestetycznych zmian. Pojawiają się na jej powierzchni suche miejsca, a nawet łuszczący się naskórek. Dodatkowo jest to często cera naczyniowa, wymagająca wyjątkowe traktowania.

Posiadaczki cery wrażliwej nie mogą używać mocnych, perfumowanych kremów. Tak samo niezalecane są intensywne kuracje przeciwzmarszczkowe. Przy cerze wrażliwej trzeba szczególnie uważać na wszelkie nowe produkty, stosować je stopniowo, wykorzystywać na przykład próbki. Jako konsultantka Oriflame powinnaś właśnie to doradzić zainteresowanym tymi kosmetykami kobietom. Przy takim typie skóry zalecana jest prostota, jak najmniej kosmetyków i sięganie po sprawdzone rozwiązania.