Nieco tajemniczo brzmiące pojęcie Sponsora zostanie Ci wyjaśnione już na samym początku Twojej kariery jako konsultantka Oriflame. Spotkasz się z nim już bowiem w momencie wypełnianie formularza przyjęcia do Klubu Oriflame. Co ono dokładnie oznacza?

Rola dla każdego

Najważniejsze jest, że Sponsorem zostać może tak naprawdę każda konsultantka Oriflame. Dzieje się tak, ponieważ w chwili dołączania do Klubu otrzymujesz swój indywidualny numer konsultantki. To dzięki niemu możesz więc zapraszać do Klubu nowe osoby i tworzyć swój własny zespół – na zasadach, które Tobie najbardziej odpowiadają. Co więcej, nie ma żadnego okresu wyczekiwania, karencji etc. Zacząć go budować możesz już od pierwszego dnia swojej obecności w Klubie Oriflame. I naprawdę warto to robić!
Czym jednak jest Sponsor? Nie jest to tylko osoba, która otrzymuje profity z pracy całego swojego zespołu, chociaż oczywiście tak jest. Jest to przede wszystkim osoba odgrywająca rolę trenera, mentora, mająca wprowadzać nowe konsultantki w świat Oriflame i w skuteczne metody sprzedaży. Dzięki niej nowe osoby w Klubie mogą się harmonijnie rozwijać. Sponsor powinien służyć radą i wsparciem. To także przewodnik biznesowy. Dobry Sponsor sprawia, że cała grupa generuje coraz większe zyski, a więc wszyscy coraz więcej zarabiają na sprzedaży kosmetyków. Ta rola jest więc ogromnie ważna. Daje naprawdę gigantyczną satysfakcję i jest mocnym punktem w CV.

Organizacja sieci sprzedaży

Głównym zadaniem Sponsora jest organizacja sieci sprzedaży. Oznacza to, że jego rolą jest zwielokrotnianie zysków. To szansa na wyższe zarobki dla każdego. Warto zostać Sponsorem, ponieważ to znacząco różni się od tradycyjnej pracy na etacie. Przede wszystkim pracujesz na własny rachunek i na swoje zarobki. Tutaj ważne są wyniki. Z tego powodu możesz zacząć zarabiać dodatkowe środki nawet wówczas, kiedy teoretycznie nie pracujesz. Dobre zgranie i wyszkolenie Twojego zespołu pracuje na Twoje zyski.
Czym różni się to wobec tego od prowadzenia własnego biznesu? Pod względem ekonomicznym – tak naprawdę niczym. Masz taką samą satysfakcję ze zdobywania wciąż nowych szczytów. Jednocześnie jednak niczym nie ryzykujesz. Nie musisz w ten biznes angażować swoich własnych środków. Oznacza to, że jeżeli jednak stwierdzisz, że kariera konsultantki Oriflame nie jest dla Ciebie, możesz w każdej chwili zrezygnować i niczego nie tracisz. W tym przypadku nie masz stałej, miesięcznej pensji. Dla wielu osób może to być minus, ponieważ lubią one pewność. Z drugiej jednak strony w takim przypadku nie ma limitu. Sprawia to, że co prawda nie masz ustalonej pensji, ale jednocześnie zarobić możesz nieporównywalnie więcej niż w przypadku zwykłej pracy, na przykład biurowej. Z pewnością jest to szansa dla osób, które są przedsiębiorcze, potrafią nawiązać kontakty z ludźmi, są nastawione na rozwój. Dlatego warto jak najszybciej stać się Sponsorem i budować swój zespół i przyszłość wraz z konsultantkami Oriflame.