Jakie obowiązki ma konsultantka Oriflame? Co to jest sprzedaż bezpośrednia?

Interesujesz się światem kosmetyków i chciałabyś zostać konsultantką Oriflame? To świetnie, krok pierwszy masz już za sobą. Teraz musisz jedynie dowiedzieć się, co będzie należało do Twoich obowiązków, zanim zaczniesz swoją przygodę w Oriflame.

Rejestracja w Klubie Oriflame

Jako konsultantka Oriflame przede wszystkim zarejestruj się w Klubie Oriflame. Później nie masz już tak naprawdę żadnych obowiązków. Korzystasz z niego na zasadzie dobrowolności: kiedy masz chętne klientki na zakupy, zbierasz od nich zamówienia. W związku z tym możesz również jak chcesz korzystać ze wszystkich przywilejów uzyskiwanych z rejestracji w Klubie. Oriflame oczekuje od swoich konsultantek jedynie etycznego działania zgodnego z regulaminem firmy. To właśnie na tym polega szczególna atrakcyjność takiej pracy – wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
Obowiązki konsultantki Oriflame to odpowiednie przedstawianie zainteresowanym asortymentu, nowości, zbieranie zamówień i następnie ich rozdysponowywanie. Jednocześnie nie masz z góry narzucanych żadnych limitów. Osoby, które chcą się rozwijać, mogą jednak brać udział w licznych szkoleniach.

Sprzedaż bezpośrednia

Konsultantka Oriflame korzysta z dynamicznie rozwijającego się sektora biznesu, jakim jest sprzedaż bezpośrednia. Oznacza to, że odbywa się ona poza siecią sklepową. Wszystkie produkty są dystrybuowane z pominięciem sieci sklepowej. Nie ma pośredników, dlatego udaje się zyskać naprawdę atrakcyjną cenę, za jaką nabywają je klienci.
Sprzedaż bezpośrednia rozwija się niezwykle dynamicznie. Oriflame jest jej dużym udziałowcem. To szczególnie wartościowy sposób sprzedaży zwłaszcza jeżeli chodzi o kosmetyki. Jest to bowiem również metoda na bezpośrednie promowanie produktu, rozmowę o jego zaletach i doradzanie. To głównie tym zajmuje się konsultantka Oriflame, dzięki czemu nie jest ona po prostu sprzedawczynią, a raczej doradczynią. Sprzedaż bezpośrednia dla konsultantki Oriflame to z jednej strony możliwość dorobienia sobie, ale także szansa na głębsze wniknięcie w struktury marki. Możesz bowiem samodzielnie koordynować czas, jaki poświęcisz na pracę. Jeżeli chcesz bardziej się zaangażować i zacząć pracę na pełen etat, także jest taka możliwość. Oriflame to rozwój na własnych zasadach.

Sprzedaż bezpośrednia i bycie konsultantką Oriflame to prawdziwy zawód przyszłości. Obowiązki konsultantki zależą od jej własnych ambicji. Z pewnością nic nie jest narzucane z góry, a sama przynależność do Klubu Oriflame nie obliguje do żadnych działań.