Konsultantka Oriflame powinna przede wszystkim umieć odpowiednio doradzić swoim klientkom. Dotyczy to również kwestii związanych z makijażem. To w końcu na takim zaufaniu, eksperckości, buduje się swój biznes związany ze sprzedażą bezpośrednią. Dlatego niezbędne jest ciągłe doskonalenie i bycie na bieżąco z produktami Oriflame.

Doskonałe dopasowanie

Jedną z najbardziej istotnych kwestii, o które mogą pytać klientki, jest odpowiedź na pytanie: „jak dobrać podkład do twarzy?”. Wybór właściwego podkładu jest nie lada wyzwaniem nawet wówczas, kiedy cera generalnie nie sprawia większych problemów. W przypadku skóry problematycznej, na przykład pokrytej wypryskami, z widocznymi naczynkami etc., jest to jeszcze większa sztuka.
Podkład stanowi bazę. Jego rolą jest przede wszystkim ujednolicenie kolorytu skóry. Innymi funkcjami może być lekkie nawilżenie, ukrycie niedoskonałości, rozświetlenie etc. Te produkty stale się rozwijają, bo coraz bardziej różnorodne są również potrzeby pielęgnacyjne kobiet.
Jako konsultantka Oriflame powinnaś doradzać swoim klientkom przede wszystkim naturalność. W ten sposób podkład nie stworzy efektu maski, nie będzie się znacząco różnił od naturalnego kolorytu skóry.
Główne rodzaje podkładu to podkłady matujące, rozświetlające i kryjące. Podkłady Oriflame co roku są nagradzane, co najlepiej świadczy o ich wyjątkowej jakości.

Wybrane podkłady Oriflame

Podkład Giordani Gold Liquid Silk SPF 12 należy do grona najbardziej znanych i rozpoznawalnych podkładów tej marki. Jego cechą charakterystyczną jest duża lekkość i delikatność. Na cerze niemalże nie pozostawia śladu, jest bardzo jedwabisty, ma płynną konsystencję. Jego formuła jest na wpół matowa i na wpół rozświetlająca. To produkt polecany do cery normalnej i tłustej, zapobiegający świeceniu się skóry.
Podkład mineralny Giordani Gold Long Wear SPF 15 jest równie chwalony przez swoje użytkowniczki. Jego mineralna formuła pielęgnuje cerę, sprawiając, że zachwyca ona swoją urodą. Dodatkowo jest to produkt bardzo trwały, stworzony, aby utrzymywać się na skórze przez wiele godzin. Zapewnia pełne krycie przy jednoczesnym naturalnym wykończeniu. Jest polecany do wszystkich typów skóry.
Podkład Giordani Gold MasterCreation to produkt rekomendowany do cery dojrzałej, z problemami i przebarwieniami. Jego zaawansowane składniki błyskawicznie rozjaśniają, odżywiają i pielęgnują cerę.
Wszystkie podkłady dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Jako konsultantka Oriflame powinnaś być w stanie również pomóc z doborem odpowiedniego odcienia do cery danej kobiety.