Perfumy to stały element oferty szwedzkiej marki. Jako konsultantka Oriflame musisz pomagać swoim klientkom również w dobieraniu odpowiedniej nuty zapachowej dla nich. Dużą podpowiedzią może okazać się ich typ osobowości. Wówczas łatwiej jest stwierdzić, jaki zapach będzie się idealnie komponował.
Jako konsultantka Oriflame możesz po prostu zapytać swoją klientkę o to, jak chce się czuć po użyciu danego zapachu. To duża podpowiedź na temat tego, czy kupująca woli nuty klasyczne, cytrusowe, korzenne, czy inne.

Dla pewnych siebie ludzi

Chcesz dodać sobie pewności siebie – użyj perfum, które Cię wyróżnią. Wybrany zapach powinien być silny, a jednocześnie wyjątkowy. Wśród modnych, wyrazistych nut wyróżnić można zapachy takie jak nuty drzewne i szyprowe. Należy do nich woda Divine Idol.

Kobieta zmysłowa

Kobieta zmysłowa poszukuje perfum odpowiednich na wieczór. To zapachy luksusowe, z uwodzicielskimi nutami, a jednocześnie bardzo wytworne. Z pewnością każdy, kto poczuje ich aromat, zapyta o nazwę perfum. Wśród nich wymienić można przede wszystkim nuty orientalne, bardzo oryginalne, a także rodzinę zapachów drzewnych i szyprowych. Do takich należy woda perfumowana Love Potion.

Pogodna, radosna

Pogodna kobieta poszukująca codziennych perfum na przykład do pracy, powinna skupić się na lekkich, świeżych kompozycjach, w których to delikatne nuty grają pierwsze skrzypce. Takiej klientce warto polecić perfumy, które poprawiają humor już od rana. Idealne są nuty cytrusowe, kwiatowe, drzewne, kojarzące się z wiosną i latem. Woda toaletowa Air oraz Fire są świetne.

Kobieta pełna wdzięku

Kobieta pełna wdzięku powinna polubić romantyczne i subtelne nuty zapachowe, szczególnie kwiatowe. Szlachetne, eleganckie nuty są do nich doskonałym dodatkiem. Tego typu perfumy stać się mogą znakiem rozpoznawczym swojej właścicielki. Woda perfumowana Volare z oferty Oriflame jest na to idealnym przykładem.

Zapachy męskie

Klientki konsultantki Oriflame często kupują perfumy dla swoich partnerów albo nawet sami mężczyźni decydują się na takie zakupy. Dlatego konsultantka Oriflame musi wiedzieć, co doradzić także w kontekście męskich zapachów.

Klasyczny

Klasycznie elegancki mężczyzna ceni perfumy, które pozwalają mu czuć się świeżo i pewnie. Dlatego dla niego idealnym wyborem są męskie zapachy z nutą cytrusów, o głębokim aromacie. Świetną propozycją jest woda Excite.

Lubiący ryzyko

Odważny mężczyzna ucieszy się z perfum o unikalnym zapachu, które pozwolą mu się wyróżnić z tłumu. Wybiera on raczej mocne perfumy. Ważnymi akordami są nuty drzewne, owocowe oraz akordy trawy. Ascendant to wybór idealny dla niego.

Ciepły

Ciepły mężczyzna lubi zmysłowe zapachy. Tego typu nuty idealnie sprawdzą się na wieczorne wyjścia. Najlepszym wyborem będzie egzotyczny aromat, z subtelną nutką tajemnicy. Dobrym pomysłem są zapachy orientalno-drzewne. Jako konsultantka Oriflame swoim klientom polecić możesz na przykład zapach Signature.

Codzienne perfumy

Codzienne perfumy do pracy nie powinny być zbyt ciężkie, a zamiast tego oferować dawkę energii. Lekkie, nienarzucające się zapachy o czystych nutach cytrusowych to na przykład Citrus Tonic.